Mia er en kunstner som har blitt lagt merke til i vårt galleri. Vi startet samarbeidet i 2023, og hun har allerede rukket å bli en kundefavoritt. Nå gleder vi oss veldig til å vise henne i ei separatutstilling med originale arbeider. Mia jobber med tre som sitt lerret. Hun gyver løs på finerplater og andre treflater med diverse verktøy, og ender opp med vakre relieff malerier. Hun jobber intuitivt undervegs, og lar materialet, verktøyet og teknikken lede henne til målet. Som hun selv sier om prosessen: 
“Interaksjonen mellom meg selv og materialet jeg jobber på er viktig for meg. Det fysiske med å carve inn motivet i treet, skaper en direkte link mellom treet og meg selv.”  Hun har en meget god fargesans og motivene spenner fra det abstrakte til det mer konkrete. I tillegg til originalarbeidene jobber Mia med grafikk og skulpturer i tre. 

Mia Gjerdrum Helgesen er utdannet ved Statens Kunsthøyskole i Oslo, ved Westerdals/Kristiania Høyskole og  Academy og Art i San Fransisco. i 2018 ble hun tildelt recidency ved MANA Contemporary i NYC. 

3. Juni åpner vi hennes første separatutstilling i Tromsø.